trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
thijs
0
followers
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
123
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
82%
Deadpool
108,349 votes
9
— Superb
83%
Guardians of the Galaxy
96,266 votes
9
— Superb
85%
Interstellar
72,155 votes
9
— Superb
81%
The Martian
51,555 votes
8
— Great
75%
Frozen
48,102 votes
8
— Great
76%
Black Panther
46,250 votes
8
— Great
79%
Mad Max: Fury Road
45,968 votes
8
— Great
84%
Django Unchained
44,451 votes
9
— Superb
80%
Inside Out
43,196 votes
8
— Great
85%
Star Wars
41,709 votes
6
— Fair
71%
Jurassic World
40,524 votes
8
— Great
84%
WALL·E
40,463 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Finding Nemo
39,339 votes
6
— Fair
82%
Up
38,760 votes
7
— Good
86%
The Empire Strikes Back
36,862 votes
8
— Great
78%
The Hobbit: An Unexpected Journey
36,031 votes
9
— Superb
81%
Monsters, Inc.
35,941 votes
8
— Great
77%
The Revenant
33,800 votes
7
— Good
82%
Jurassic Park
32,501 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Despicable Me
32,491 votes
8
— Great
69%
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace
31,682 votes
8
— Great
75%
Dunkirk
30,330 votes
7
— Good
78%
The Hobbit: The Desolation of Smaug
29,752 votes
9
— Superb
82%
How to Train Your Dragon
28,728 votes
9
— Superb
70%
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones
28,523 votes
7
— Good
72%
Pacific Rim
25,650 votes
7
— Good
75%
The Hobbit: The Battle of the Five Armies
25,266 votes
9
— Superb
72%
Jason Bourne
24,848 votes
9
— Superb
72%
The Fate of the Furious
24,718 votes
8
— Great
81%
1917
24,709 votes
9
— Superb
70%
Minions
24,407 votes
6
— Fair
74%
Brave
24,045 votes
7
— Good
86%
Spirited Away
23,823 votes
7
— Good
76%
Ice Age
20,619 votes
6
— Fair
68%
The Great Wall
19,706 votes
6
— Fair
69%
Valerian and the City of a Thousand Planets
19,593 votes
6
— Fair
73%
Furious 7
19,455 votes
5
— Meh
79%
How to Train Your Dragon 2
19,021 votes
9
— Superb
77%
Fury
18,810 votes
8
— Great
71%
Atomic Blonde
18,417 votes
9
— Superb
73%
Madagascar
16,923 votes
6
— Fair
75%
Creed
16,282 votes
9
— Superb
73%
American Made
15,847 votes
8
— Great
66%
Insurgent
15,826 votes
6
— Fair
78%
E.T. the Extra-Terrestrial
15,672 votes
9
— Superb
71%
Chappie
15,002 votes
8
— Great
70%
Ender's Game
14,928 votes
8
— Great
76%
The Little Mermaid
14,875 votes
6
— Fair
69%
The Lost World: Jurassic Park
14,793 votes
8
— Great
75%
The Founder
14,409 votes
7
— Good
70%
The Angry Birds Movie
14,128 votes
5
— Meh
70%
Sonic the Hedgehog
14,032 votes
5
— Meh
73%
The Croods
13,752 votes
9
— Superb
77%
The Fault in Our Stars
12,037 votes
9
— Superb
79%
How to Train Your Dragon: The Hidden World
11,664 votes
7
— Good
78%
Coraline
11,582 votes
9
— Superb
71%
Rio
11,423 votes
8
— Great
62%
The Circle
11,403 votes
3
— Bad
71%
Non-Stop
10,479 votes
5
— Meh
55%
After Earth
10,095 votes
8
— Great
1
2
3
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup