trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
SqueakyNarwhal
12
followers
Philadelphia
27
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
128
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
91%
The Shawshank Redemption
42,420 votes
10
— Totally Ninja!
88%
The Dark Knight
74,532 votes
10
— Totally Ninja!
87%
Your Name.
14,896 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Spirited Away
23,835 votes
9
— Superb
85%
A Silent Voice: The Movie
5,083 votes
9
— Superb
83%
Memento
25,773 votes
7
— Good
83%
Dear Zachary: A Letter to a Son About His Father
1,244 votes
9
— Superb
83%
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion
2,687 votes
9
— Superb
83%
Raiders of the Lost Ark
25,107 votes
8
— Great
83%
Guardians of the Galaxy
96,291 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Deadpool
108,391 votes
9
— Superb
82%
The Way He Looks
1,611 votes
9
— Superb
82%
Jurassic Park
32,517 votes
9
— Superb
82%
Wolf Children
2,781 votes
9
— Superb
82%
V for Vendetta
30,135 votes
9
— Superb
82%
The Internet's Own Boy: The Story of Aaron Swartz
1,193 votes
9
— Superb
82%
Hachi: A Dog's Tale
7,011 votes
9
— Superb
81%
Shutter Island
32,539 votes
9
— Superb
81%
The Iron Giant
8,703 votes
7
— Good
81%
Gran Torino
15,875 votes
9
— Superb
81%
It's Such a Beautiful Day
479 votes
8
— Great
81%
The Martian
51,575 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Wolf of Wall Street
49,048 votes
9
— Superb
81%
Iron Man
53,812 votes
9
— Superb
80%
Before the Flood
1,542 votes
9
— Superb
80%
Dou kyu sei – Classmates
307 votes
8
— Great
80%
Inside Out
43,230 votes
8
— Great
80%
Logan
60,589 votes
9
— Superb
80%
Short Term 12
2,786 votes
8
— Great
80%
Jiro Dreams of Sushi
1,631 votes
8
— Great
80%
Whisper of the Heart
2,729 votes
8
— Great
80%
Sing Street
4,502 votes
7
— Good
80%
Zootopia
44,555 votes
9
— Superb
80%
Into the Wild
12,620 votes
8
— Great
79%
Room
15,845 votes
9
— Superb
79%
Maquia: When the Promised Flower Blooms
781 votes
8
— Great
79%
Hotarubi no Mori e
1,093 votes
9
— Superb
79%
Moana
48,861 votes
8
— Great
79%
Thor: Ragnarok
48,856 votes
8
— Great
79%
The Boy and the Beast
2,000 votes
8
— Great
79%
Mad Max: Fury Road
46,019 votes
9
— Superb
79%
Rogue One: A Star Wars Story
46,102 votes
8
— Great
79%
John Wick
51,045 votes
9
— Superb
79%
Pride
2,268 votes
9
— Superb
79%
Steins;Gate: The Movie - Load Region of Déjà Vu
801 votes
8
— Great
79%
Captain America: Civil War
55,839 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Deadpool 2
40,423 votes
8
— Great
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,143 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,154 votes
9
— Superb
78%
The Mask You Live In
170 votes
8
— Great
78%
Exit Through the Gift Shop
1,991 votes
7
— Good
78%
Kingsman: The Secret Service
40,658 votes
6
— Fair
78%
The Girl Who Leapt Through Time
3,467 votes
6
— Fair
78%
Little Miss Sunshine
10,123 votes
9
— Superb
78%
X-Men: Days of Future Past
31,426 votes
9
— Superb
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,700 votes
9
— Superb
78%
Doctor Strange
65,738 votes
9
— Superb
77%
The Little Prince
4,383 votes
7
— Good
77%
Indie Game: The Movie
1,711 votes
9
— Superb
77%
Get Out
40,964 votes
9
— Superb
1
2
3
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup