trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Niko Verbeke
VIP
12
2
followers
Belgium
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
233
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
7 - Good
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
82%
Deadpool
108,184 votes
7
— Good
80%
Logan
60,456 votes
7
— Good
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,040 votes
7
— Good
75%
Frozen
48,039 votes
7
— Good
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,318 votes
7
— Good
84%
Django Unchained
44,348 votes
7
— Good
76%
Fantastic Beasts and Where to Find Them
46,335 votes
7
— Good
91%
The Shawshank Redemption
42,279 votes
7
— Good
86%
Pulp Fiction
43,189 votes
7
— Good
79%
Deadpool 2
40,280 votes
7
— Good
81%
Finding Nemo
39,251 votes
7
— Good
76%
Baby Driver
39,585 votes
7
— Good
73%
Iron Man 3
40,051 votes
7
— Good
84%
The Lion King
37,213 votes
7
— Good
82%
Inglourious Basterds
36,674 votes
7
— Good
78%
The Hobbit: An Unexpected Journey
35,968 votes
7
— Good
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
34,941 votes
7
— Good
85%
Se7en
34,128 votes
7
— Good
84%
Return of the Jedi
33,071 votes
7
— Good
75%
Now You See Me
33,437 votes
7
— Good
74%
Split
32,407 votes
7
— Good
73%
The Secret Life of Pets
32,178 votes
7
— Good
82%
V for Vendetta
30,060 votes
7
— Good
79%
Ratatouille
30,538 votes
7
— Good
77%
Ex Machina
30,514 votes
7
— Good
83%
The Prestige
29,068 votes
7
— Good
82%
How to Train Your Dragon
28,665 votes
7
— Good
82%
The Truman Show
28,380 votes
7
— Good
75%
Gravity
29,664 votes
7
— Good
73%
Ant-Man and the Wasp
29,982 votes
7
— Good
76%
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith
29,116 votes
7
— Good
77%
The Hateful Eight
27,921 votes
7
— Good
67%
Lucy
28,952 votes
7
— Good
71%
The Amazing Spider-Man
28,131 votes
7
— Good
73%
Cars
26,572 votes
7
— Good
75%
Despicable Me 2
25,351 votes
7
— Good
77%
X-Men: First Class
24,879 votes
7
— Good
76%
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
24,670 votes
7
— Good
81%
The Shining
23,779 votes
7
— Good
77%
Skyfall
24,112 votes
7
— Good
77%
Men in Black
23,882 votes
7
— Good
78%
Star Trek Into Darkness
23,255 votes
7
— Good
74%
War for the Planet of the Apes
23,474 votes
7
— Good
73%
The Nice Guys
22,085 votes
7
— Good
71%
The Matrix Revolutions
22,383 votes
7
— Good
79%
Casino Royale
21,163 votes
7
— Good
75%
The Social Network
21,564 votes
7
— Good
73%
Looper
21,689 votes
7
— Good
76%
Kick-Ass
21,312 votes
7
— Good
82%
Reservoir Dogs
20,228 votes
7
— Good
72%
Oblivion
21,601 votes
7
— Good
79%
Donnie Darko
19,811 votes
7
— Good
77%
Limitless
20,148 votes
7
— Good
76%
Kung Fu Panda
20,054 votes
7
— Good
77%
Drive
19,469 votes
7
— Good
84%
The Usual Suspects
18,569 votes
7
— Good
64%
Spider-Man 3
20,629 votes
7
— Good
69%
Elysium
19,474 votes
7
— Good
73%
X2
17,943 votes
7
— Good
75%
Mission: Impossible - Ghost Protocol
17,178 votes
7
— Good
1
2
3
4
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup