trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Diogo Gonçalves
VIP
4
8
followers
Barcelos - Portugal
31
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
112
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
9 - Superb
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
88%
The Dark Knight
74,369 votes
9
— Superb
86%
Inception
71,357 votes
9
— Superb
87%
The Matrix
61,166 votes
9
— Superb
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,048 votes
9
— Superb
77%
Arrival
56,332 votes
9
— Superb
81%
Iron Man
53,681 votes
9
— Superb
81%
The Wolf of Wall Street
48,909 votes
9
— Superb
79%
Moana
48,758 votes
9
— Superb
79%
Rogue One: A Star Wars Story
46,019 votes
9
— Superb
79%
Mad Max: Fury Road
45,699 votes
9
— Superb
84%
Django Unchained
44,357 votes
9
— Superb
86%
Forrest Gump
43,863 votes
9
— Superb
77%
Get Out
40,846 votes
9
— Superb
79%
Deadpool 2
40,296 votes
9
— Superb
73%
Iron Man 2
40,148 votes
9
— Superb
81%
Finding Nemo
39,258 votes
9
— Superb
82%
Inglourious Basterds
36,682 votes
9
— Superb
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
35,926 votes
9
— Superb
80%
Knives Out
32,436 votes
9
— Superb
81%
Shutter Island
32,423 votes
9
— Superb
85%
Gladiator
32,399 votes
9
— Superb
69%
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace
31,614 votes
9
— Superb
84%
Coco
31,434 votes
9
— Superb
81%
Spider-Man: No Way Home
30,893 votes
9
— Superb
77%
Home Alone
30,549 votes
9
— Superb
78%
Wreck-It Ralph
28,324 votes
9
— Superb
81%
Kill Bill: Vol. 1
27,547 votes
9
— Superb
73%
Cars
26,577 votes
9
— Superb
81%
Catch Me If You Can
26,104 votes
9
— Superb
85%
Saving Private Ryan
26,091 votes
9
— Superb
85%
Terminator 2: Judgment Day
25,173 votes
9
— Superb
83%
The Departed
25,165 votes
9
— Superb
76%
300
24,983 votes
9
— Superb
84%
Whiplash
24,578 votes
9
— Superb
66%
Star Wars: The Rise of Skywalker
22,999 votes
9
— Superb
74%
Spider-Man 2
22,677 votes
9
— Superb
79%
Everything Everywhere All at Once
22,542 votes
9
— Superb
74%
Monsters University
21,513 votes
9
— Superb
71%
Doctor Strange in the Multiverse of Madness
21,297 votes
9
— Superb
79%
Ocean's Eleven
21,279 votes
9
— Superb
74%
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings
21,266 votes
9
— Superb
64%
Spider-Man 3
20,633 votes
9
— Superb
85%
GoodFellas
20,370 votes
9
— Superb
80%
The Big Lebowski
20,335 votes
9
— Superb
82%
Indiana Jones and the Last Crusade
20,168 votes
9
— Superb
76%
Kung Fu Panda
20,060 votes
9
— Superb
76%
The Big Short
19,965 votes
9
— Superb
79%
No Country for Old Men
19,338 votes
9
— Superb
70%
Snowpiercer
19,009 votes
9
— Superb
64%
Thor: Love and Thunder
18,056 votes
9
— Superb
81%
A Beautiful Mind
17,998 votes
9
— Superb
74%
Bullet Train
17,925 votes
9
— Superb
82%
Snatch
17,909 votes
9
— Superb
79%
Guardians of the Galaxy Volume 3
17,746 votes
9
— Superb
79%
Hot Fuzz
16,823 votes
9
— Superb
79%
Spotlight
16,040 votes
9
— Superb
76%
Argo
15,121 votes
9
— Superb
81%
Trainspotting
14,418 votes
9
— Superb
76%
BlacKkKlansman
13,855 votes
9
— Superb
74%
RED
13,511 votes
9
— Superb
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup