trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Diogo Gonçalves
VIP
4
8
followers
Barcelos - Portugal
31
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
111
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
7 - Good
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
52,792 votes
7
— Good
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,589 votes
7
— Good
75%
Frozen
48,097 votes
7
— Good
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,636 votes
7
— Good
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,113 votes
7
— Good
74%
Captain America: The First Avenger
40,981 votes
7
— Good
78%
The Hobbit: An Unexpected Journey
36,022 votes
7
— Good
71%
Captain Marvel
35,187 votes
7
— Good
71%
Kong: Skull Island
33,088 votes
7
— Good
78%
Titanic
30,632 votes
7
— Good
75%
Gravity
29,706 votes
7
— Good
76%
A Quiet Place
28,222 votes
7
— Good
78%
Tangled
26,084 votes
7
— Good
74%
Brave
24,038 votes
7
— Good
74%
War for the Planet of the Apes
23,614 votes
7
— Good
70%
Black Widow
23,882 votes
7
— Good
71%
Central Intelligence
22,925 votes
7
— Good
75%
X-Men
21,966 votes
7
— Good
84%
American History X
20,151 votes
7
— Good
72%
The Suicide Squad
20,347 votes
7
— Good
78%
Scott Pilgrim vs. the World
19,352 votes
7
— Good
77%
Drive
19,529 votes
7
— Good
69%
Elysium
19,497 votes
7
— Good
76%
American Psycho
18,394 votes
7
— Good
70%
Jumanji: The Next Level
18,317 votes
7
— Good
80%
12 Years a Slave
16,724 votes
7
— Good
75%
Creed
16,279 votes
7
— Good
66%
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)
17,214 votes
7
— Good
67%
Alice in Wonderland
16,617 votes
7
— Good
77%
Sin City
15,219 votes
7
— Good
62%
2012
16,849 votes
7
— Good
71%
Pokémon Detective Pikachu
15,519 votes
7
— Good
79%
Taxi Driver
14,562 votes
7
— Good
75%
Pitch Perfect
14,724 votes
7
— Good
68%
Rampage
15,501 votes
7
— Good
69%
Maze Runner: The Death Cure
15,010 votes
7
— Good
75%
Encanto
14,239 votes
7
— Good
72%
The Menu
14,328 votes
7
— Good
72%
The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe
14,254 votes
7
— Good
76%
(500) Days of Summer
13,769 votes
7
— Good
77%
The Girl with the Dragon Tattoo
13,458 votes
7
— Good
73%
The Croods
13,750 votes
7
— Good
75%
Love Actually
12,802 votes
7
— Good
60%
Fantastic Four
14,176 votes
7
— Good
67%
Red Notice
13,339 votes
7
— Good
71%
Nerve
12,638 votes
7
— Good
70%
Focus
12,744 votes
7
— Good
71%
National Treasure
12,239 votes
7
— Good
69%
Office Christmas Party
12,212 votes
7
— Good
63%
Ant-Man and the Wasp: Quantumania
12,487 votes
7
— Good
59%
Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer
11,692 votes
7
— Good
73%
Crazy Rich Asians
10,319 votes
7
— Good
68%
The Lobster
10,203 votes
7
— Good
74%
Rocketman
9,605 votes
7
— Good
73%
Hugo
9,387 votes
7
— Good
66%
The Internship
9,787 votes
7
— Good
72%
Love and Monsters
9,287 votes
7
— Good
75%
Chef
8,655 votes
7
— Good
74%
The Edge of Seventeen
8,742 votes
7
— Good
81%
Pride & Prejudice
7,736 votes
7
— Good
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup