trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Diogo Gonçalves
VIP
4
8
followers
Barcelos - Portugal
31
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
115
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
10 - Totally Ninja!
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
82%
Deadpool
108,247 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Guardians of the Galaxy
96,180 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Interstellar
71,998 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Avengers
65,132 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Avengers: Infinity War
55,835 votes
10
— Totally Ninja!
87%
Fight Club
49,205 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Spider-Man: Homecoming
52,514 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,355 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Mad Max: Fury Road
45,816 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Avengers: Age of Ultron
46,906 votes
10
— Totally Ninja!
91%
The Shawshank Redemption
42,330 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Fantastic Beasts and Where to Find Them
46,361 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Black Panther
46,192 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Pulp Fiction
43,235 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Zootopia
44,506 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Inside Out
43,098 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Star Wars
41,645 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Back to the Future
38,937 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Harry Potter and the Chamber of Secrets
39,708 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Up
38,705 votes
10
— Totally Ninja!
84%
The Lion King
37,249 votes
10
— Totally Ninja!
86%
The Empire Strikes Back
36,811 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Toy Story
36,404 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Monsters, Inc.
35,897 votes
10
— Totally Ninja!
80%
The Incredibles
35,787 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Dune
35,987 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
34,969 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Parasite
33,750 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Harry Potter and the Order of the Phoenix
34,693 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Big Hero 6
34,237 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Return of the Jedi
33,107 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1
33,045 votes
10
— Totally Ninja!
82%
V for Vendetta
30,084 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Ratatouille
30,578 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Shrek
30,138 votes
10
— Totally Ninja!
88%
The Godfather
28,254 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Dunkirk
30,293 votes
10
— Totally Ninja!
82%
The Truman Show
28,435 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith
29,145 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Toy Story 3
27,967 votes
10
— Totally Ninja!
77%
The Hateful Eight
27,944 votes
10
— Totally Ninja!
86%
The Green Mile
26,342 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Memento
25,721 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Raiders of the Lost Ark
25,064 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Toy Story 2
25,175 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Back to the Future Part II
24,151 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Men in Black
23,915 votes
10
— Totally Ninja!
77%
The Lego Movie
23,523 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Aladdin
22,898 votes
10
— Totally Ninja!
80%
The Terminator
22,708 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Eternal Sunshine of the Spotless Mind
21,388 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Good Will Hunting
21,194 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
21,427 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Sixth Sense
21,161 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Oppenheimer
20,794 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Reservoir Dogs
20,256 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Kill Bill: Vol. 2
20,367 votes
10
— Totally Ninja!
69%
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald
21,547 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Shrek 2
20,403 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Beauty and the Beast
19,621 votes
10
— Totally Ninja!
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup