trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Sana
VIP
3
15
followers
PK
34
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
554
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
8
9
10
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,666 votes
8
— Great
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
52,843 votes
8
— Great
87%
Your Name.
14,903 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
36,048 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Inception
71,545 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Spider-Man: Across the Spider-Verse
14,208 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Parasite
33,858 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Howl's Moving Castle
14,581 votes
7
— Good
84%
The Lion King
37,318 votes
10
— Totally Ninja!
84%
WALL·E
40,483 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Django Unchained
44,479 votes
9
— Superb
84%
Alien
27,187 votes
7
— Good
84%
Piper
2,949 votes
8
— Great
83%
Klaus
7,600 votes
9
— Superb
83%
The Departed
25,249 votes
7
— Good
83%
3 Idiots
4,197 votes
8
— Great
83%
Raiders of the Lost Ark
25,111 votes
6
— Fair
83%
Guardians of the Galaxy
96,302 votes
8
— Great
82%
Die Hard
27,185 votes
5
— Meh
82%
Toy Story
36,484 votes
8
— Great
82%
The Princess Bride
11,981 votes
5
— Meh
82%
Up
38,783 votes
9
— Superb
82%
Eternal Sunshine of the Spotless Mind
21,459 votes
2
— Terrible
82%
Like Stars on Earth
1,873 votes
8
— Great
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
35,047 votes
10
— Totally Ninja!
82%
How to Train Your Dragon
28,750 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Top Gun: Maverick
24,899 votes
7
— Good
81%
Monsters, Inc.
35,958 votes
8
— Great
81%
Before Sunrise
6,034 votes
8
— Great
81%
The Avengers
65,241 votes
7
— Good
81%
Finding Nemo
39,359 votes
7
— Good
81%
Joker
46,738 votes
1
— Weak Sauce :(
81%
Spider-Man: No Way Home
31,032 votes
9
— Superb
81%
The Wolf of Wall Street
49,058 votes
7
— Good
81%
The Pursuit of Happyness
12,714 votes
8
— Great
81%
Ghost in the Shell
7,897 votes
8
— Great
81%
Iron Man
53,817 votes
6
— Fair
80%
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
34,150 votes
8
— Great
80%
The Perks of Being a Wallflower
14,373 votes
8
— Great
80%
Before Sunset
4,986 votes
8
— Great
80%
Inside Out
43,241 votes
9
— Superb
80%
Puss in Boots: The Last Wish
9,645 votes
9
— Superb
80%
Aladdin
22,943 votes
7
— Good
80%
The Incredibles
35,849 votes
8
— Great
80%
Big Hero 6
34,279 votes
8
— Great
80%
My Name Is Khan
1,275 votes
7
— Good
80%
The Bourne Identity
22,349 votes
9
— Superb
80%
Knives Out
32,558 votes
9
— Superb
80%
Mulan
15,405 votes
7
— Good
79%
Beauty and the Beast
19,651 votes
8
— Great
79%
Thor: Ragnarok
48,864 votes
9
— Superb
79%
The Breakfast Club
13,364 votes
7
— Good
79%
Mad Max: Fury Road
46,033 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Ratatouille
30,666 votes
8
— Great
79%
Shrek
30,208 votes
9
— Superb
79%
Everything Everywhere All at Once
22,692 votes
9
— Superb
79%
The Bourne Ultimatum
18,148 votes
9
— Superb
79%
Ghostbusters
20,368 votes
7
— Good
79%
Her
23,098 votes
8
— Great
79%
John Wick
51,061 votes
8
— Great
1
2
3
8
9
10
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup